Невероятен успех за българския биатлон - Владимир Илиев с медал от световното

Източник: GettyImages
13-03-2019 18:50

Невероятен успех за българския биатлон. Владимир Илиев спечели сребърен медал на световното първенство в Йостерсунд (Швеция) в индивидуалната дисциплина на 20 км. Той направи само една грешка в четирите стрелби и завърши на една минута 8.7 секунди след победителя.

Шампион стана Арнд Пайфер от Германия, който повали всички 20 мишени. Трети е Тарей Бьо от Норвегия, който с една грешка остана само на 4 десети от секундата след Илиев.

В шестицата са Себастиан Самуелсон от Швеция, Лукас Хофер от Италия и Симон Дестьо от Франция.

Победителят в Световната купа този сезон и световен шампион в спринта Йоханес Бьо е девети с 3 грешки.

Постижението на Владимир Илиев влиза в историята, тъй като това е най-добрият резултат за мъжкия ни биатлон на световни първенства. До днес България имаше и само един индивидуален сребърен медал от световни първенства, дело на Цветанка Кръстева.

От другите българи Димитър Герджиков с една грешка е 21-ви. Красимир Анев е 27-и с 2 грешки. Антон Синапов не завърши.

Тагове: биатлон, световно първенство по биатлон, Йостерсунд, Владимир Илиев, Арнд Пайфер

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.