Хамилтън триумфира в старт номер 1000 във Формула 1

Източник: GettyImages
14-04-2019 11:43

Люис Хамилтън (Великобритания) с "Мерцедес" спечели за шести път състезанието за Голямата награда на Китай в старт номер 1000 във Формула 1. Петкратният световен шампион Хамилтън поведе от началото на пистата в Шанхай, кара солидно до края и финишира пръв с време 1:32:06.350 час.

Хамилтън спечели 75-ата си победа във Формула 1, след като изпревари съотборника си в "Мерцедес" Валтери Ботас още на старта. И не изпусна водачеството до края.

Победата за германския отбор бе двойна - Ботас завърши втори. Това е трети двоен успех на "Мерцедес" за сезона от три старта.

Трети остана Себастиан Фетел ("Ферари"), а четвърти - Макс Верстапен с "Ред Бул". Пети е Шарл Леклер ("Ферари"), който трудно се примири с поредните заповеди от бокса за стратегия, толерираща първия пилот на отбора Фетел.

Пиер Гасли ("Ред Бул") е шести, затваряйки цикъла на трите най-силни отбора в кервана на Формула 1 в момента, класирали по двама пилоти в топ 6.

В генералното класиране за сезона петкратният световен шампион води с 68 точки, докато Ботас е с 62.

Тагове: формула 1, Люис Хамилтън

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.