Красимир Анев десети в Руполдинг

10-01-2018 17:04

Страхотно представяне за един от най-добрите ни биатлонисти. Красимир Анев завърши на десето място в индивидуалната дисциплина на 20 километра, старт от Световната купа по биатлон в Руполдинг, Германия. Българинът направи само една грешка в стрелбата - при последния 20-и изстрел и финишира на 3 минути и 2 секунди след победителя. Този пропуск костваше на Анев място в Топ 6.

Припомняме, че Красимир Анев пропусна първите състезания за годината в Оберхоф, тъй като се подготвяше на Белмекен.

Общо 107 състезатели се включиха в днешния старт. Още трима българи взеха участие. Владимир Илиев завърши на 40-о място с три грешки, Димитър Герджиков е 48-и с две, а Михаил Клечеров е 95-и с 3 пропуска.

Мартен Фуркад спечели състезанието като направи само една грешка. Французинът записа преднина от една минута и една секунда пред втория Ондрей Моравец от Чехия, който направи четири чисти стрелби. Трети е норвежецът Йоханес Бьо с един пропуск.

В четвъртък, 11 януари, е индивидуалната дисциплина на 15 километра при жените, а в петък е мъжката шафета.

Снимка: GettyImages

Тагове: Красимир Анев, биатлон, Световна купа по биатлон, Руполдинг

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.