Девето място за щафетата ни в Руполдинг

12-01-2018 18:05

България завърши на девето място в щафета на 4х7.5 км при мъжете от Световната купа по биатлон в германския зимен център Руполдинг.

Тимът ни в състав Красимир Анев, Антон Синапов, Димитър Герджиков и Владимир Илиев не направи нито една наказателна обиколка и използва общо девет допълнителни патрона.

Първото място спечели Норвегия, французите завършиха втори, а трети са руснаците.

Красимир Анев направи резонен първи пост и предаде щафетата на 14-о място. Антон Синапов също се справи добре и загуби само една позиция при второто предаване. Димитър Герджиков изведе България с няколко места напред, след като предаде щафетата на 10-о място след третия пост. Последен стартира Владимир Илиев, който придвижи тима ни с още едно място напред в крайното класиране.

Утре предстои женската щафета, а в неделя ще се проведе масовият старт при мъжете и жените.

Тагове: Биатлон, Красимир Анев, Антон Синапов, Димитър Герджиков, Владимир Илиев

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.