Мартен Фуркад отвя конкуренцията за първа титла в Пьончан

Getty Images
12-02-2018 14:45

Мартен Фуркад стана олимпийски шампион по биатлон в дисциплината преследване на 12.5 км. Французинът стартира от осма позиция, която зае в спринта, но показа класата си, както на стрелбището, така и по трасето и спечели първата си титла в Пьончан. Фуркад направи само един пропуск при четирите стрелби.

Изненадата поднесе Себастиан Самуелсон от Швеция, който от 14-а позиция стигна до сребърното отличие. Самуелсон сгреши веднъж и финишира на 12 секунди от Фуркад. Шведът изпревари в последната обиколка Бенедикт Дол от Германия, който остана с бронз. Дол завърши с изоставане от 15.1 секунди, също с един пропуск.

Крадимир Анев стартира 37-и, но направи пет грешки в стрелбата и се нареди на 45-о място. Веднага след него финишира Владимир Илиев със седем пропуснати мишени. Антон Синапов направи осем грешки и зае последното 60-о място.

Вторник е почивен ден за биатлонистите. В сряда е индивидуалната дисциплина при дамите, а в четвъртък - при мъжете.

Тагове: Зимни олимпийски игри, Пьончан, биатлон, Мартен Фуркад, Бенедикт Дол, Себастиан Самуелсон, Красимир Анев, Владимир Илиев, Антон Синапов