Мартен Фуркад отвя конкуренцията за първа титла в Пьончан

Getty Images
12-02-2018 14:45

Мартен Фуркад стана олимпийски шампион по биатлон в дисциплината преследване на 12.5 км. Французинът стартира от осма позиция, която зае в спринта, но показа класата си, както на стрелбището, така и по трасето и спечели първата си титла в Пьончан. Фуркад направи само един пропуск при четирите стрелби.

Изненадата поднесе Себастиан Самуелсон от Швеция, който от 14-а позиция стигна до сребърното отличие. Самуелсон сгреши веднъж и финишира на 12 секунди от Фуркад. Шведът изпревари в последната обиколка Бенедикт Дол от Германия, който остана с бронз. Дол завърши с изоставане от 15.1 секунди, също с един пропуск.

Крадимир Анев стартира 37-и, но направи пет грешки в стрелбата и се нареди на 45-о място. Веднага след него финишира Владимир Илиев със седем пропуснати мишени. Антон Синапов направи осем грешки и зае последното 60-о място.

Вторник е почивен ден за биатлонистите. В сряда е индивидуалната дисциплина при дамите, а в четвъртък - при мъжете.

Тагове: Зимни олимпийски игри, Пьончан, биатлон, Мартен Фуркад, Бенедикт Дол, Себастиан Самуелсон, Красимир Анев, Владимир Илиев, Антон Синапов

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.