Страхотна стрелба на Красимир Анев в масовия старт в Контиолахти

Gulliver Photos/Getty Images
11-03-2018 15:25

Красимир Анев се класира на 17-о място в масовия старт на 15 км. по биатлон в Контиолахти (Финландия), кръг от Световната купа. Българинът бе единственият състезател от 30-те, който повали всичките 20 мишени. Анев обаче бе по-бавен по трасето и завърши с изоставане от 1:16.7 минута.

Победител стана Юлиан Еберхард от Австрия, който направи две грешки в стрелбата. На второ място остана французинът Мартен Фуркад, който също допусна два пропуска и финишира на 6.9 секунди от Еберхард. Трети с една грешка е Антон Шипулин от Русия на 19.3 секунди.

По-късно днес е масовият старт при дамите, където няма българско участие.

Следващата седмица състезанията от Световната купа по биатлон ще са в Осло Холменколен (Норвегия).

Тагове: Красимир Анев, биатлон, Световна купа по биатлон в Контиолахти, Юлиан Еберхард, Мартен Фуркад, Антон Шипулин

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.