22Bet

Нови победи за семейство Шумахер

Gulliver Photos/Getty Images
18-08-2019 12:02

В света на бързите скорости отново се говори за семейство Шумахер. Синът на легендарния пилот Михаел – Мик, стремглаво върви по стъпките на баща си. Той записа първата си победа във Формула 2 на „Хунгароринг“ в Унгария, гледан от майка си Корина, баба си и сестра си. 20-годишният състезател достигна до триумфа точно 15 г. след последната победа на баща си.

„Много специален момент, като този през миналата година, когато спечелих за първи път във Формула 3 на „Спа” – също писта, която баща ми много харесва. Намерихме малко птиче, което, изглежда, носи късмет, макар и да бе много трудно. Много съм щастлив, че семейството ми ме подкрепя”, коментира Мик при победата си в началото на месеца.

Германецът, който се състезава за тима „Према Рейсинг”, е на 11-а позиция в генералното класиране на шампионата, който е последната стъпка преди състезанието за най-елитните пилоти – Формула 1. Досега Мик не се беше качвал на подиума, а най-доброто му класиране беше четвърта позиция в Австралия. До края на сезона остават още четири старта, което означава, че Шумахер-младши няма шанс да достигне лидерите. Още от началото на сезона аварии и пилотски грешки попречиха кариерата му във Формула 2 да започне триумфално – така както вещаеше 2018 г. През миналата година Мик спечели от втория опит европейския шампионат във Формула 3. Той взе шест от гонките през сезона и го поканиха в академията на „Ферари“. Германецът дори участваше в тестовете на Формула 1 след Гран при на Бахрейн през април.

През този сезон във Формула 2 Шумахер е състезател на „Према Рейсинг“, филиал на „Ферари“, и управлява болида, с който Шарл Льоклер беше без конкуренция през 2017-а. Самият Шумахер-младши е категоричен, че бъдещето му е във Формула 1. Не е готов да каже дали ще се случи след една, две или три години.

„Искам да вляза във Формула 1 като завършен пилот, а не да бързам. Затова не мисля, че още през 2020 г. ще съм готов. Това е голяма стъпка, която трябва да се направи внимателно“, сигурен е Мик.

А когато отново Шумахер влезе в болид на Формула 1, това ще бъде една от най-добрите маркетингови инжекции за световния шампионат. Интересът към него е истеричен още преди официално да е облякъл екипа на „Ферари“.

В края на юли Мик влезе в легендарния F2004, с който баща му спечели седмата си световна титла, за обиколка преди Гран при на Германия на пистата „Хокенхайм”. На германското трасе Михаел спечели четири победи (1995, 2002, 2004 и 2006 г.). Именно там и  Мик Шумахер спечели титлата във Формула 3. Обиколката на младия пилот беше приета с огромна истерия от публиката. Германските състезатели Себастиан Фетел и Нико Хюлкенберг, дори и местният производител „Мерцедес“, нямаха такава подкрепа от немска публика в този уикенд. Феновете на Шумахер са солидна маса още преди да впечатлява с умения в света на най-бързите.

Състоянието на Михаел - неясно

Докато успехите на Мик Шумахер на автомобилното трасе са широко отразявани от световните медии, състоянието на неговия баща Михаел Шумахер остава тайна. Шуми претърпя черепно-мозъчна травма след падане по време на ски ваканция в края на 2013 г. и оттогава е в кома.

Наскоро президентът на Международната автомобилна федерация Жан Тод заяви, че има прогрес във възстановяването на седемкратния световен шампион във Формула 1. „Михаел има прогрес във възстановяването си. Винаги съм внимателен с подобни изявления, но този път има истина в тях. Гледахме последното състезание от Формула 1 заедно с Михаел Шумахер в дома му в Швейцария. Той е в надеждни ръце, за него се грижат много добре. Михаел не се е предал и продължава да се бори“, коментира шефът на FIA. Малко по-рано обаче Тод каза, че Шумахер никога няма да се възстанови напълно от инцидента.

Източник: списание
Тагове: Формула 1, Мик Шумахер, Михаел Шумахер