Доротея Вирер вдигна Световната купа по биатлон

GettyImages
14-03-2020 17:31

Доротея Вирер спечели Световната купа по биатлон. В общото класиране за сезона тя взе 793 точки, втора остана Тирил Елхоф от Норвегия със 786 т. Трета е Денис Херманот Германия със 745.

Последното състезание за сезона - преследването в Контиолахти бе спечелено от Жулиа Симон от Франция. За нея това бе първа победа в кариерата. Симон стартира от 11-а позиция, но само с две грешки на стрелбището завърши първа. Швейцарката Селина Гаспарин е втора, с 4 грешки, на 17.3 секунди. Трета е Лиза Витоци от Италия, с изоставане от 20.9 секунди и с 4 пропуснати мишени.

Четвърта е Кайса Макарайнен от Финландия. За Кайса това бе последно състезание, тък като преди него тя обяви, че слага край на състезателната си кариера.

Моника Хойниш-Старега от Полша е пета, Мона Брорсон от Швеция завърши шеста.

Вирер завърши 11-а днес, Екхоф - 10-а.

В преследването нямаше българско участие.

Тагове: биатлон, световна купа по биатлон в Контиолахти, Жулиа Симон, Доротея Вирер